Nevezés:
A nevezéseket csak korlátozott számban (15 csapat), a nevezés sorrendjében tudjuk elfogadni. A nevezési díjakat utalással kérjük feladni az egyesület OTP Banknál vezetett 11748038-20103088-as bankszámlaszámára (közleményben a csapattagok nevével), vagy a halvédelmi megbízottaknál a horgásztanyán befizetni nyugta ellenében. A nevezési határidőig teljesített díjbefizetést tudjuk csak elfogadni. Utalni, illetve befizetni kizárólag a +36 20 551 3616-os telefonszámon történő előzetes egyeztetést követően lehetséges, ellenkező estben a jelentkezés érvénytelen.
Tájékoztatás a vízről az egyesület honlapján (www.lorinte.hu), illetve a fenti telefonszámon.
A verseny programja:
06:30 – 07:00 – gyülekező a horgásztanyán, regisztráció
07:00 – 07:30 – megnyitó, szabályok ismertetése, sorsolás
07:30 – 08:30 – csónakok vízre helyezése, elfoglalása
08:30 – 13:30 – verseny
13:30 – 14:30 – mérés, visszaérkezés a horgásztanyára, összesítés
14:30 – eredményhirdetés, díjátadás
A verseny szabályai:
Az idei évben az 5 órás, páros pergető verseny csónakos horgászverseny keretében kerül lebonyolításra. Csónakot, valamint mentőmellényt kérjük, lehetőségi szerint mindenki hozzon magával.
Aki nem rendelkezik saját csónakkal, nevezéskor az egyesület felé csónak és tartozékai igényét kérjük, jelezze.
A temető öbölben – mivel az kíméleti terület – a piros szektorbója vonaláig lehet horgászni! Kizárólag pergető módszerrel fogott ragadozó halak kerülnek értékelésre (süllő, harcsa, balin, csuka, sügér, domolykó).
Horgászni csónakból, a másik csapat zavarása nélkül, egymástól min. 25 m távolságra, személyenként egyetlen kézben tartott bottal szabad. A horgászhely a verseny ideje alatt tetszőlegesen változtatható. A csónakban bármennyi felszerelt bot rendelkezésre állhat. Elektromos csónakmotor és szonár használata engedélyezett.
Bármilyen pergető módszer és műcsali használata megengedett, de csak egyetlen csalival felszerelt készség használható. Merítőháló és halvédelmi matrac használata kötelező! A kifogott halakat, lehetőség szerint azonnal mérni kell, vagy mérésig kíméletesen, haltartó szákban (pontyzsákban) élve kell tartani, majd visszaengedni. Kérjük a szájbilincs használatának mellőzését! A kisebb egyedméretű halakat (sügér, domolykó) nem fém, gyűrűs haltartóban kell tárolni. Az elpusztult halakat nem mérik le, nem számítanak bele a versenybe!
A ragadozó halon kívül fogott egyéb halakat haladéktalanul, kíméletesen vissza kell engedni a tóba!
A rendezőség a versenyből kizárja azt a csapatot, amelynek bármely tagja a szomszédos csapatot szándékosan zavarja, a versenyszabályokat nem tartja be. Kizárással él a rendezőség a környezet szándékos rongálása, vagy szemetelés, vízszennyezés esetén.
A verseny kezdetét és befejezését kolompolással jelezzük.
A fent nem említett kérdésekben a rendezőség dönt. A versenyzők a versenyen saját felelősségükre vesznek részt, valamint a csónakot is saját felelősségre használhatják. A felmerülő anyagi károkért, balesetekért és személyi sérülésekért az egyesület felelősséget nem vállal. Az egyesület tulajdonában lévő csónakokban okozott károkért a horgász tartozik anyagi felelősséggel.
Értékelés:
Minden kifogott ragadozó hal (harcsa, csuka, süllő, balin, sügér, domolykó) centiméterben mért testhossza számít bele az eredménybe. Ahány centiméter a mért hal testhossza, annyi pontot kap a csapat. A fogott halak hossza összeadódik, ez adja a végeredményt. Azonos eredmény esetén a fogott halak darabszáma dönt. A verseny ideje alatt a méretkorlátozást a vezetőség feloldja.
Vezetőség